Yabancı Dil 

İletişim kurmanın en önemli araçlarından biri dildir. İnsanların birbirleri ile anlaşabilmeleri için aynı dilden konuşarak iletişim kurmaları gerekir. Farklı ülkelerde de iletişim kurabilmek için o ülkenin ya da evrensel yabancı dili bilmek gereklidir. Gelişmekte olan ülkeler arası ilişkiler ve teknolojik değişimlerle birlikte her alanda bilgi ve fikir alışverişi yapabilmek amacıyla gerek ekonomik gerekse sosyal alanlarda ilişkilerimizi doğru bir şekilde ilerletebilmek ve düşüncelerimizi ifade edebilmek amacıyla yabancı dile ihtiyaç duyarız. 

İngilizce evrensel yabancı dil olarak tüm dünyada kullanılan dünya dilidir. Okullarda İngilizceyi ders olarak görüyoruz. Ancak okullarda gördüğümüz İngilizce akıcı konuşup anlayabilmemize olanak sağlamadığı zamanlar oluyor. Ya da birebir özel ders almak daha cazip geliyor. Özel ders hem öğrenim süresini kısaltmaya yardımcı oluyor hem de az kişi sayısı ile özel bir ilgi ve alaka sağlıyor. Her yaş grubunda insan yabancı dil öğrenmeye yöneliyor. Bunun içinde özel ders kurumlarına başvuruda bulunuyorlar. Ders veren öğretmenlerin deneyim süresi, bilgiyi aktarabilmesi oldukça önemli kıstasların arasında yer alıyor. Her öğrencinin bilgiyi alma, algılama ve öğrenme süreci birbirinden farklıdır. Özel ders ile her öğrencinin algılama gücüne uygun şekilde program yapılarak doğru anlatım gerçekleşir ve normal öğretime göre daha etkili bir öğrenim kısa zaman içerisinde sağlanmış olur.Yabancı dil öğrenirken ana dilimizden farklı olarak sözcükleri uygun dizim ile kurallı ve anlamlı bir hale getirmeye çalışırız. 

Yabancı dil sadece İngilizceden ibaret değildir. Farklı ihtiyaç, gelişim ve öğrenme isteğine göre farklı yabancı diller alanında da özel ders eğitimleri mevcuttur. Bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgiye Boğaziçi Elit özel Ders Merkezi’nden ve internet adreslerinden ulaşabilirsiniz. 

Yabancı Dil Öğreniminin Bize Kattığı Faydalar

Yabancı dil bilebilmek o dildeki kelimeler, dil bilgisi, sözcük yapıları ve kullanımını öğrenirken o dili kullanan kişiler ile sözlü ya da yazılı olarak iletişim kurmayı sağlar. Ayrınca o dilin yaşamı ve kültürü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Farklı bir yabancı dil öğrenmeye çalışmak ana dilinizi de daha doğru kullandığınız anlamına gelir. Yabancıdil öğrenirken ana dilinizi de geliştirebilirsiniz. 

Yabancı dil öğrenmek kariyer hayatınıza artı yönde bir ivme kazandırır. Şirketlerin yabancı şirketler ile yaptığı anlaşmalarda etkin yabancı dil kullanımı olduğundan iş yaşamında sizi üste taşıyacak bir araçtır. 

Daha fazla kişi ile iletişim kurabilir seyahatlerinizde başkasına ihtiyaç duymadan kendiniz her detay ile ilgilenebilirsiniz.