Speaking Özel Ders

Günümüzde İngilizce bir zorunluluk ve ihtiyaç halini almıştır. İngilizceyi en iyi öğrenme yollarından biri de özel ders almaktır. Özel ders İngilizcenizi hızlı bir şeklide daha üst bir seviyeye taşıyacak bir öğrenme yöntemidir. İngilizce için ne kadar kolay bir dil diye düşünülse de aslında çok kolay bir dil değildir. Her dil gibi nankör bir dildir. Kalıcı bir öğrenme olabilmesi için tekrar ederek pekiştirmek oldukça önemlidir. Bilginin aktarılması noktası da oldukça önemli bir faktördür. İngilizce dersi öncelikle gramer dediğimiz dil bilgisi kısmını öğrenerek başlar. Dil bilgisi en temel adımdır. Cümle yapıları, kelime anlamları, kullanımı ve kurallı cümle kurma aşamaları öğrencilere anlatılır. Kelimelerin doğru telaffuzu öğretilir. 

Öğrenciler speaking (konuşma) derslerinde daha fazla sıkıntı yaşarlar. Doğru telaffuz etme, kelimeleri doğru yerde kullanma ve doğru cümle kurabilme konuşma sırasında biraz daha zor bir adım olabilir. O an konuşurken aklınızda söylemek istediğiniz cümleyi belirler ve uygun şekilde cümle kurmaya çalışılır. Ancak fazlaca pratik yapılarak çalışılması gereken bir alandır. Yazarken ya da kâğıt üzerinde bir egzersiz yaparken nasıl cümle kuracağınızı düşünmek için vaktiniz varken speaking sırasında kâğıt üzerinde olduğu kadar vaktiniz yoktur düşünüp aklımızda cümleyi dilimize aktarabilmeliyiz. Konular birbiri ile bağlantılı olduğundan dolayı gramer ve kelime kısmını hallederek bilmek speaking yapmanızı kolaylaştırır. 

Özel Ders Almanın Avantajları

Özel ders ile konular daha detaylı işlenir ve algılamakta zorluk çektiğiniz ya da takıldığınız konular üzerine direkt yoğunlaşarak daha verimli bir ders alabilirsiniz. Bu nedenle bireyler özel olarak birebir ders almayı tercih eder. Speaking kısmının en önemli noktalarından biri de Türkçe düşünüp İngilizceye çevrilmeye çalışmasıdır. Dil bilgisi dizimi birbirinden farklı olduğundan dolayı kelimeleri yanlış yerleştirerek kafa karışıklığına sebep olabilir. Özel derste bu gibi temel adımları öğrenmek ve uygulamak daha kolaydır. Özel derste siz ve eğitmeniniz arkadaş gibi ders işleyerek speaking pratiği yaparken düşünme şeklinizde o yönde gelişecektir. 

Özel ders esnasında karşınızdaki eğitmenin deneyimi ve size bilgileri aktarma şekli sizin öğrenmenize artı şekilde katkı sağlamalıdır. Eğitmen size derse gelmeyi ve konuşmayı daha eğlenceli hale getirerek çalışma isteğinizin artmasına yardımcı olabilir. Elit Özel Ders Kurumu uzman kadrosu ile etkili bir iletişim ve bilgileri aktarabilme konusunda oldukça profesyonel bir kurumdur. Speaking özel ders konusunda da deneyimli olan bu kurum ile çalışmak isteyebilirsiniz.